INSTRUKTORZY

Monika Zienkiewicz

ZAŁOŻYCIELKA STUDIA TAŃCA SAUTE

Tancerka, Międzynarodowy Instruktor Tańca sportowego. Instruktor aerobiku, snowboardu, Młodszy Ratownik WOPR. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Magister wychowania fizycznego. Pracowała jako nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej i Gimnazjum przez sześć lat. Absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie, Magister psychologii klinicznej. Pracowała w Mzowieckim Centrum Neuropsychiatrii. Trenowała Studentów na UKSW.

Przygodę z tańcem zaczęła jako dziecko od tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Pokochała taniec od pierwszych kroków na sali. Zaangażowanie i wielka pasja do tańca przyczyniły się do podjęcia decyzji o założeniu własnego Studia, w którym na pierwszym miejscu jest człowiek i jego wjątkowość.

Należała do formacji hip hopowej oraz salsowej, z którą zdobywała podium i występowała m.in. na Festiwalach w Monachium , Berlinie, Wiedniu. Szkoli się regularnie u znanych choreografów i trenerów tańca w różnych stylach. Bierze udział w wielu warsztatach w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w modernie, hip hopie, salsie, akrobatyce i tańcu towarzyskim.

Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi od 2007 roku. Choreograf licznych grup, które zdobywają najwyższe miejsca na podium. Prowadzi liczne warsztaty dla wielu znanych zespołów w Polsce. Od lat jeździ na obozy letnie i zimowe jako wychowawca i instruktor tańca, snowboardu. Od 2015 roku organizator wycieczek, obozów letnich i zimowych Saute. Uwielbia pracę z dziećmi jak i dorosłymi. Na swoich zajęciach tworzy wyjątkową atmosferę, zaraża pasją do tańca nawet tych najbardziej nieśmiałych.

 

JAROSŁAW JERRY KOWALCZYK

Jarosław Jerry Kowalczyk instruktor i choreograf o Włoskich korzeniach, specjalizujący się w technikach takich jak: jazz, modern, taniec współczesny, New Age. Swą edukacje kształcił w Europejskiej Szkole Tańca, w późniejszych latach udzielał się w rożnych projektach taneczno-teatralnych, co dało mu możliwość wzięcia udziału, jako jedyna osoba niepełnoletnia w  Międzynarodowym Dniu Tańca „Ciało/Umysł”. W wieku licealnym wyjechał do Krakowa, uzyskując tytuł „Aktor Teatru Tańca”, w szkole Taneczno-Teatralnej, gdzie kształcił się z zakresu Wiedzy o Tańcu. Przez ten okres swój warsztat wzbogacił o różne techniki taneczne: taniec współczesny, jazz, modern, taniec nowoczesny jak i zajęcia teatralne. Kończąc edukacje szkoły średniej podróżował po Europie: Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Francja, Anglia- szkoląc się tanecznie. Jerry wyjechał na miesięczne warsztaty do Australii- Perth.

Obecnie jest aktywnym zawodowo instruktorem grup turniejowych w kategoriach: jazz, modern i inne formy tańca, również angażował się w współtworzeniu choreograficznie musicali w Szkole Musicalowej, jak i jest nauczycielem tańca w Szkole Muzycznej I Stopnia. Od 4 lat współorganizuje DANCE CAMP’y za granicą: Bułgaria, Włochy, Hiszpania, gdzie otrzymał propozycje by wykonać międzynarodowy obóz w Lloret De Mar, ze szkołą baletową „Sara Diaz”.

Ostatnio, można go spotkać na turniejach w roli sędziego. Jerry jest typowym protagonistą, który zaraża swoją energią innych, jego motto „Możesz tańczyć wszędzie, jeśli tańczysz sercem”. A prywatnie: wulkan energii, zakręcony wariat, miłośnik sportów ekstremalnych, kochający swojego buldoga.

Weronika Baliszewska

Tancerka i choreograf. W 2005 r. rozpoczęła się jej przygoda w małej szkole tańca w rodzinnej miejscowości. Już od pierwszych zajęć w jej sercu zagościł hip hop. Z biegiem lat ten styl zaczął się w niej mocno kształtować, co dziś pozwala na pokazywanie innym ludziom jej świata tanecznego i wrażliwości. Stylami, w których czuje się najlepiej są popping, locking, choreo hip hop, a od niedawna również freestyle i to na nich skupia się obecnie. Jednak cały czas szuka nowych i ciekawych rozwiązań tworząc własne choreografie. 

Od 2008 r. należy do formacji tanecznej, której praca przynosi w każdym roku tytuły mistrzów. Szkolenia w Polsce, udział w warsztatach u najlepszych tancerzy w kraju, wyjazdy na zawody krajowe i międzynarodowe pozwoliły jej na zdobycie nie tylko licznych nagród, ale również dużego doświadczenia. Cały czas dba o rozwój swój oraz młodzieży, z którą pracuje, ponieważ „kto się nie rozwija, ten się cofa”. Jej choreografie niosą za sobą różne emocje, gdyż taniec to nie tylko ruchy mięśni, ale też uwolnienie głowy. Udział w turniejach, festiwalach, pokazach, projektach oraz programach na żywo nauczył ją także pracować z kamerą. Studiowanie fizjoterapii uświadomiło jej wiele rzeczy związanych z ciałem człowieka, jego ruchem, równowagą, koordynacją, a przede wszystkim świadomością własnego ciała. Jest to bardzo przydatne ćwicząc na sali przed lustrami. 

Podczas prowadzenia zajęć skupia się na świadomości ruchu, efektywnej pracy i oryginalności każdego ucznia. Uwielbia przekazywać ludziom swoją taneczną wiedzę. 

Marta Jakubowska

T Marta Jakubowska- tancerka, choreograf, nauczyciel tańca. W swoich choreografiach łączy style takie jak hip hop, house, afro i high heels. Od wielu lat szkoli się u najlepszych światowych choreografów w Polsce i za granicą (m.in.: Los Angeles, Nowy Jork, Londyn, Paryż). Tańczyła na festiwalach i w teledyskach takich gwiazd jak m.in.: Margaret, Sylwia Grzeszczak, Lanberry, Afromental, Ewa Farna, Smolasty i inni. Występowała w wielu reklamach, miedzy innymi takich firm jak PLAY, Żywiec Zdrój czy Deichmann. Brała udział w wielu projektach tanecznych i telewizyjnych m.in.: „Bitwa na Głosy”, „Board Game Tour”, Spektakl „Freedom” w Teatrze WarSawy, show „Dancing in the Dark” w L.A., show w klubie „Jéte” w L.A., „Sopot Superhit Festiwal”, „Taniec z Gwiazdami”, „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i wiele innych. W tańcu zwraca dużą uwagę na wyrażanie emocji, muzykalność i rytmikę. Uwielbia zarażać innych pozytywną energią i dzielić się swoim doświadczeniem tanecznym jak i muzycznym.

Andrzej Wojnarowski

Dyplomowany instruktor tańca towarzyskiego. Sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego.
Nieprzerwanie związany z tańcem od 15 roku życia i wychowanek najstarszej prywatnej szkoły tańca w Polsce. 
Podopieczny mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich i 3-ciej zawodowej pary tańców standardowych.
Posiadacz podwójnego tytułu mistrzowskiego w obu stylach.
Uczestnik rezerwowego składu pierwszej zawodowej formacji tańca nowoczesnego.
Instruktor pary zdobywców Grand Prix Polski.
Prywatnie miłośnik zwierząt w szczególności kotów i fan dobrego brzmienia. W wolnych chwilach nowej muzyki i harmonijnych dźwięków. Częsty bywalec Teatru Wielkiego Opery Narodowej. 

Dawid "Kołczu" Kołcz

Absolwent Zakładu Tańca na Akademii Muzycznej w Katowicach o specjalizacji Aktor Teatru Tańca, absolwent XXX Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie o profilu Taneczno – Teatralnym. Posiada doświadczenie w Breakingu, Hip-Hopie, Tańcu Współczesnym, Teatrze- Tańca, Improwizacji, Tańcu Towarzyskim, Tańcu Jazzowym, Tańcu Klasycznym oraz Akrobatyce…
Reprezentuje i tańczy w ekipie Unikal Brothers i Cracow Bboys Familia.
Jest Tancerzem, Aktorem, Trenerem, Muzykiem i Choreografem.
W swojej karierze współpracował w takich miejscach jak: Teatr Polski w Bielsku – Białej, Teatr Variete w Krakowie, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr Ludowy w Krakowie, Teatr Hothaus w Krakowie, Teatr KTO w Krakowie, Teatr V6 w Łodzi, Staromiejskie Centrum Kultury i Młodzieży w Krakowie, Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie…
Występował na scenie w takich spektaklach jak: „Opera za 3 grosze” , „Homoangelicus”, „Nie niewola, Ni wolność”, „Po co było mi tu mieszkać”, „Doka